Find din forening

Her finder du en oversigt over de lokale foreninger og hvordan man kommer i kontakt med dem.
For at denne liste fungerer optimalt, skal den holdes opdateret hele tiden. Så hvis der er ting der ikke længere er korrekte, eller du måske har en forening der skal tilføjes listen, må du meget gerne skrive det til vores webmaster på allan.tychsen@gmail.com 

 

Foreningens navn Formand og kontaktinfo
Digelaug Svend Michelsen
Tlf. 29 65 96 76
Mail: svendmichelsen@hotmail.com
Gråspurvene Irene Wehl
Tlf. 40 58 68 43
Mail: tandsbusk7@outlook.dk
 
Juniorklub Laila Lyck
Tlf. 24 24 88 70
Mail: morlyck@hotmail.com
 
KFUM Spejderne, Lysabild Gruppe
Link til Facebook side
Allan Nissen
Tlf. 20 25 47 82
Mail: allan@iqlo.dk
Lysabild Børneunivers
Link til hjemmeside
Link til Facebook side
Camilla Brejnbjerg Beier
Tlf. 25 86 97 81
Mail: camilla_brejnbjerg_beier@hotmail.com
Lysabild Datastue Helge Pedersen
Tlf. 29 92 96 32
Lysabild Jagtforening Erik Michelsen
Tlf. 40 11 48 27
Lysabild Klubhus Svend Asmussen
Tlf. 24 81 73 55
Mail: tazan_asmussen@mail.tele.dk
Lysabild Landsbyråd
Link til hjemmeside
Link til Facebook side
Erling Junker
Tlf. 23 61 47 29
Mail: ejja@bbsyd.dk
Lysabild Løbeklub Rikke Dahl
Tlf. 74 40 41 32
Mail: rikkes1968@hotmail.com
Lysabild-Sarup Cykelklub Torben Flindt Dahl
Tlf. 74 40 41 32
Lysabild-Skovby Landvindingslaug Svend Michelsen
Tlf. 74 40 45 21
Lysabild Sognehistoriske Forening
Link til hjemmeside
Jørn Lind
Tlf. 74 40 45 14
Mail: tjlind@bbsyd.dk
Lysabild Sogns Menighedsråd
Link til hjemmeside
 Leif Børge Tandrup
Tlf. 24 21 12 98
Mail: lbtandrup@gmail.com
Lysabild Sogns Pensionistforening Alex Rasmussen
Tlf. 21 60 02 11
Lysabild S.G. Hovedbestyrelse Birthe Bladt
Tlf. 23 25 12 43
Mail: info@elmegaardcoaching.dk
Lysabild S.G. Gymnastik og Atletik
Link til Facebook side
Christian Topsøe-Jensen
Tlf. 30 25 28 99
Mail: jolicto@gmail.com
Lysabild S.G. Fodbold
Link til hjemmeside
Link til Facebook side
Martin Carøe Lykke
Tlf. 20 62 02 60
Mail: formand@lysabildsg.dk
Lysabild S.G. Tennis Lars-Bo Jacobsen
Tlf. 74 40 48 93
Mail: Lars-Bo.Jacobsen@lysabild-skole.dk
LTB Badminton
Link til hjemmeside
Bent Nielsen
Tlf. 20 16 36 02
Mail: formand@ltbadminton.dk
MC klub Enfant Terrible Gert Corneliussen
Tlf. 20 19 20 80
Mail: Geert_Corneliussen@danfoss.com
Mommark Landsbylaug
Link til hjemmeside
Link til Facebook gruppe
Carsten Koch
Tlf. 74 40 77 00
Mail: info@mommarkmarina.dk
Pøl Jagtforening Jørgen Peter Fangel
Tlf. 74 40 43 68
Sarup Jagtforening Peter Mussmann
Tlf. 74 40 41 94
SHK Sydals Håndboldklub
Link til hjemmeside
Burkhard Winski
Tlf. 20 69 69 64
Mail: burkhard.winski@gmail.com
Skovby Landsbylaug
Link til hjemmeside
Link til Facebook side
Claus Nielsen
Tlf. 24 85 77 64
Mail: clausline@privat.tdcadsl.dk
Skovby Ringriderforening
Link til hjemmeside
Bent Gavorski
Tlf. 74 40 44 46
Skovby Gamle Skoles Juletræsforening Karin Sloth
Mail: gutterleg@hotmail.com
Strikkecafé Inge Brodersen
Tlf. 28 66 90 36
Sydals Frivillige Brandværn
Link til hjemmeside
Link til Facebook side
Martin Kahr Knudsen
Tlf. 40 17 69 79
Mail: mkn@bbsyd.dk
Sydals Igangsættergruppe Herdis Johannsen
Tlf. 74 40 77 33
Sydals Kegleklub
Link til hjemmeside
Kurt Larsen
Tlf: 22 27 44 70
Mail: kul@sydalskegleklub.dk
Sydalshallen
Link til hjemmeside
Henrik Høeg Fangel
Tlf. 40 19 65 53
Mail: hoegfangel@mail.tele.dk
Sydals Koret Tine Braun
Tlf. 73 41 68 42
Sydals Ringriderforening Finn Kristensen
Tlf. 73 41 67 67
Sydals Traktorlaug Erik Junker
Tlf. 74 40 71 12
Støtteforeningen for Vibæk møllerne
Link til hjemmeside
Link til Facebook side
Knud Erik Jessen
Tlf: 51 90 64 60
Mail: kej@busk17.dk
Taskland Badebrolaug Kenneth H. Clausen
Tlf. 20 13 43 99
Mail: kennethhclausen@gmail.com
TUI
Link til hjemmeside
Anja Rymand Wehl
Ertebjergvej 16
6470 Sydals
Tlf: 22 78 93 71
Mail: anja_2505@hotmail.com
Vibøge Jagtforening Esben Sander Andersen
Tlf. 29 60 28 82
Mail: sander@andersen.mail.dk
Vibøge Traktorlav Hans Henrik Bonde
Tlf. 20 68 46 57
Mail: hhb-mb@bbsyd.dk
Ældrerådet Jørgen H. Petersen
Tlf. 74 41 59 22
Ældresagen Ingeborg Andersen
Mail: ingeborg.a@live.dk
Åben skole
Link til hjemmeside
Erling Junker
Tlf. 23 61 47 29
Mail: ejja@bbsyd.dk

Hvis du vil vide mere om foreningernes aktiviteter, træningsdage- og tider, så find det i de seneste numre af Lokalbladet her i arkivet.